Piper Seneca V

O samolocie

Dwusilnikowa, tłokowa maszyna zabierająca na pokład do 6 pasażerów i 2 członków załogi. Samolot potrafi bez problemu rozwinąć 180kt, a pułap dzięki kabinie ciśnieniowej wynosi 24000 stóp. To czyni z niego świetny samolot dyspozycyjny na małe i średnie odległości.

Pełne wyposażenie do lotów IFR pozwala bez obawy lecieć nawet przy gorszej widoczności. Jednocześnie przystosowanie do lądowania na pasach nieutwardzonych czyni z niego świetną maszynę do lotów VFR. Naprawdę wszechstronny samolot.

Modele

Flightsim Developers - Seneca V

Jest łatwy w pilotażu, posiada wersję glass cockpit oraz tradycyjne zegary - co kto lubi. Do wykorzystania FS-owy GPS lub VasFMC, które można doinstalować. Autopilot ze wszystkimi potrzebnymi funkcjami pomaga w pilotażu.

Działa zarówno pod FS2004, jak i FSX. Użytkownicy FSX mogą dodatkowo dokupić dedykowany GPS GLV2000MFD.

Link: http://www.fsd-international.com/Hangar/Seneca/index.htm
Cena: €14.00
Uwaga! Jeśli cena jest wyższa, to poczekaj kilka dni. W FSD bardzo często robią przeceny i zniżki. Nie opłaca się kupować za pełną cenę (jakkolwiek też niską: €19,95).

Carenado Piper Seneca II

Starsza wersja Seneki, jej kopią jest polski PZL Mewa. Recenzja tego modelu znajduje się na stronie FlightSim.com. Osobiście nie testowałem. Działa tylko pod FSX.

Cena: €29,95