logo logo logo
 

cpt. Przemek Karwowski z IICE

Awanse

Miło mi poinformować, że cpt. Przemek Karwowski CSB208 przeszedł pomyślnie procedurę kwalifikacyjną na IICE. Ponieważ nasz Egzaminator przebywał w podróży służbowej z tragarzami przypadkowo, pracował znaczy, całość się nieco przeciągnęła. Koniec końców udało się spiąć terminy i tego Kossaka też (do mojego gabinetu) i bardzo Cię Przemku polubiłem.

Nowa maszyna we flocie

Maszyny

Zarząd jak co roku przeprowadził dogłębną analizę potrzeb firmy. Tym razem głębokość analizy była wyjątkowa. Zeszliśmy do piwnicy, gdzie przypadkowo znajdowało się sporo butelek zakurzonego wina. Jak zakurzone, to pewnie niepotrzebne, więc się nim zajęliśmy.

Rezultatem są podjęte dwie niezwykle trafne decyzje o zmianach we flocie. W dniu dzisiejszym sprzedana została Cessna Citation X (C750), która będzie dostępna dla pilotów we flocie Rental. Należy zwrócić uwagę, że traci ona tym samym przywileje floty VIP (szczególnie latanie na pusto).

Jednocześnie za uzyskane środki finansowe Zarząd postanowił zakupić nowiutki, prawie nie używany (patrz zdjęcie) de Haviland Dash 8-400 (DH8D), który w dniu dzisiejszym wchodzi do służby z rejestracją SP-TYN (uzupełniając tym samym parę z DH8D SP-KRE). Oba samoloty będą latać we flocie pasażerskiej. Decyzja jest podyktowana rosnącym zainteresowaniem tym modelem wśród pilotów. Życzymy wielu miękkich lądowań. Samolot jest dostępny do rezerwacji na lotnisku macierzystym w Gdańsku.

Podsumowanie lipca

Nagrody

Mimo tego, że podpisałem trzy veta, w tym m.in. o ustroju linii lotniczych, o locie najwyższym oraz o wycince wczasów państwowych w Puszczy Niebieskiej, lipiec okazał się niezwykle udany. Załogi były nadwyraz aktywne i to jest oczywiście wina totalnej opozycji. Ale to się skończy niedługo, bowiem cała ta reprywatyzacja samolotów zostanie cofnięta i staną w końcu powniki i dojdziemy. Do prawdy. I tak w ogóle też. A liczba lotów też nie jest przypadkowa, bowiem wynosi 100 czterdzieści i cztery i jest to drugi wynik za lipiec w historii firmy, ex aequo z rokiem 2013.

 

  VATEUD VATSIM.NET PL-VACC Koło Symulacji Lotniczych Gimnazjum w Sierakowicach Pajacyk 
 

Witrynę napędza Drupal, system zarządzania treścią o publicznie dostępnym kodzie źródłowym

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer