logo logo logo
TABLICA ODLOTÓW (kliknij, aby zobaczyć wszystkie)
STATUS
REJS
TRASA
PILOT
CZAS LOTU
MASZYNA
INFORMACJE
ARRIVED
CSB061
LMML-LRBS
061
17:11 - 19:13
B738 SP-DAS
Rejsowy
ARRIVED
CSB013
PANC-CYVR
013
22:02 - 00:54
B763 SP-CNS
Charter
ARRIVED
CSB121
PANC-CYVR
121
22:14 - 01:00
B772 SP-BUC
Rejsowy
CRUISING
CSB026
NZAA-PHNL
026
09:00 - 18:35
A346 SP-ARK
Charter
ARRIVED
CSB003
GVAC-LPMA
003
12:00 - 14:26
B737 SP-EGA
VIP Services

Lot nad biegunem

Artykuł
2016/03

Latając od lotniska do lotniska czasem mamy ochotę poznać jakiś nowy kawałek świata. Zmieniamy kontynenty, próbujemy lądowania na mniej popularnych lotniskach. W końcu udaje się zaliczyć wszystkie kontynenty, kraje, a niektórym nawet wszystkie ważniejsze lotniska. Gdzie szukać dalszych wyzwań? Odpowiedzią mogą być bieguny.

Latanie nad biegunami nie jest zbyt popularne tak w rzeczywistości, jak i w warunkach symulacji. Współcześnie przyczyną jest przede wszystkim to, że bieguny zwykle nie są po drodze. Ponadto trzeba wziąć pod uwagę, że starsze systemy nawigacji nie są przystosowane do lotów na większych szerokościach geograficznych. Jest to związane m.in. z tym różnicą pomiędzy biegunem geograficznym a magnetycznym. Ta różnica jest szczególnie widoczna na południowej półkuli, gdzie biegun magnetyczny znajduje się mniej więcej na 65 równoleżniku, poniżej Tasmanii. Nie bez znaczenia są też przepisy dotyczące bezpieczeństwa lotów polarnych, które stawiają znacznie wyższe wymagania liniom lotniczym. Na koniec pozostaje oczywiście ETOPS, który ogranicza wybór maszyn.

Testujemy Airbusa A340-600

Maszyny

W ramach programu wynajmu maszyn w najbliższym czasie zostanie poddany testom samolot Airbus A340-600. Wprawdzie maszyny tego typu nie są już produkowane od 2011 r., ale udało nam się tanio uzyskać jedną od linii południowoafrykańskich. PIlotów prosimy o zwracanie uwagi na duże pająki, oraz węże oplatające się wokół nogawek. W lukach bagażowych można znaleźć zapomniane butelki południowoafrykańskiego wina.

Oficjalnie, prezydent South African Airlines stwierdził w wywiadzie, że malowanie jest prezentem na 10-lecie Cassubiana. A nasz Prezydent oficjalnie podziękował. Samolot zostanie poddany testom (vFDR) i już od przyszłego tygodnia będzie udostępniony pilotom.

Zaprzęgnij tablet do kokpitu

Jeśli masz smartfona z dużym wyświetlaczem, albo tablet na podorędziu, możesz z niego w łątwy sposób zrobić dodatkowe narzędzie do swojego kokpitu domowego. Oczywiście nic wielkiego, raczej mały gadżet – ale cieszy.

  VATEUD VATSIM.NET PL-VACC Koło Symulacji Lotniczych Gimnazjum w Sierakowicach Pajacyk 
wesela, Sierakowice, puzdrowo, stypy, osiemnastki, konferencje, organizacja wesel, wesele Sierakowice, wesele kartuzy, powiat kartuski, wesele na kaszubach, wesele kaszuby Hurtownia budowlana MARKBUD Chwaszczyno materiały budowlane i wykończeniowe

Witrynę napędza Drupal, system zarządzania treścią o publicznie dostępnym kodzie źródłowym

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer