Centrum Szkolenia Pilotów

Centrum Szkolenia Pilotów jest miejscem, gdzie znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące pilotażu, nawigacji i komunikacji. Prezentowana wiedza bazuje na przepisach i rozwiązaniach rzeczywistych. Jeśli specyfika wirtualnego lotnictwa odbiega od realnego w jakimś aspekcie, zwykle znajdziesz odpowiedni przypis w tekście.

Nie dążymy do przedstawienia całej wiedzy o lataniu, bo jest tego zbyt wiele. Skupiamy się na wybranych problemach, które uznaliśmy za interesujące. Więcej informacji znajdziesz klikając w linki do materiałów zewnętrznych, które zawierają bogatą bazę portali dostarczających wiedzy o lataniu.

Podstawy awiacji

Planowanie lotów

Przed startem

Start i wznoszenie

Na przelotowej


W Centrum Szkoleń dostępne jest 150 stron materiałów szkoleniowych oraz ponad 100 artykułów czasopisma Virtual Pilot.

Kaszubska Szkoła Pilotażu jest miejscem, gdzie początkujący piloci mogą zdobyć pierwsze szlify, które pozwolą im na dalszą, samodzielną naukę.


Zniżanie, podejście i lądowanie

Latanie VFR

Linki do materiałów zewnętrznych

Zewnętrzne materiały wideo

Poniższe strony prezentują wybrane przez nas i posortowane materiały wideo warte obejrzenia.

Filmy fabularne o tematyce lotniczej

 

Informacja o prawach autorskich
Materiały zostały przygotowane przez pracowników Cassubian Group oraz zaprzyjaźnionych wirtualnych pilotów i kontrolerów. Ich wykorzystanie lub ponowna publikacja wymaga uzyskania pisemnej zgody autorów. Bardzo dziękujemy za pomoc w zgromadzeniu tej wiedzy w jednym miejscu. W niektórych artykułach wykorzystano materiały już publikowane, za zgodą ich autorów. Prezentowane w przykładach fragmenty mapek pochodzą z portalu AIP Polska (www.ais.pata.pl) i są wykorzystywane jedynie w celach szkoleniowych.

Zgłaszanie błędów
Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zachować prawa autorskie, jak również poprawność merytoryczną treści. Jeśli jednak zauważysz naruszenia lub błędy, prosimy o przesłanie informacji za pomocą formularza kontaktowego. Będziemy reagować niezwłocznie.