Informacje o firmie

O Firmie

Cassubian Group powstała w 2006 roku. Jej macierzystym E170portem lotniczym jest port im. Lecha Wałęsy w Gdańsku (EPGD). Na początku linia obsługiwała połączenia w północnej Polsce wykorzystując do tego celu małe samoloty turbośmigłowe. Ze względu na spore zainteresowanie pasażerów, w kolejnych latach poszerzała swą ofertę, aby dziś oferować regularne połączenia pomiędzy najważniejszymi portami lotniczymi Polski i Europy. W 2012 roku otworzyliśmy hub w Stuttgarcie (EDDS), w którym obsługujemy głównie ruch cargo.

Aktualnie Cassubian Group to trzy floty:

  • Cassubian - flota rejsowa i czarterowa,
  • VIP Services - flota maszyn przystosowanych do transportu VIP
  • Cargo - flota towarowa.

Dzięki zaawansowanym autorskim systemom logistycznym, a także nowoczesnej flocie, Cassubian Group cieszy się wysokimi ocenami klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Mimo problemów dotykających branżę lotniczą, linia stale się rozwija. Świadczymy usługi regularnego oraz czarterowego transportu pasażerskiego, transportu towarów, a  także transportu VIP.

W kolejny rok swojego istnienia Cassubian Group wchodzi z doświadczonym zespołem pilotów, których połączyła wspólna pasja i wizja stworzenia stabilnej i poważanej w branży firmy. Nie przeszkodziło to w stworzeniu zgranej paczki przyjaciół, gdzie nie wszystko trzeba mówić, bo niektóre rzeczy mówią same za siebie.

Chcesz do nas dołączyć? Czytaj dalej.

 

Jesteśmy parnterem VATSIM, VATEUD, a także ściśle współpracujemy z PL-VACC.

  

Flota

We flocie Cassubian Group znajdują się między innymi samoloty: turbośmigłowe ATR 72-500 i Pilatus PC-12, MD11odrzutowe: Embraer 170 oraz Airbusy A319 i 320, Fokker F70, Boeingi 737 i 767, kultowy Avro RJ-100 Jumbolino, a także McDonnell-Douglas MD-11.

Bogactwo modeli samolotów daje nam możliwość elastycznego dostosowania do potrzeb klientów. Flotę można podzielić na trzy główne części:

  •  flota pasażerska obsługująca połączenia krajowe i międzynarodowe, w tym transoceaniczne,
  •  flota cargo, która realizuje zlecenia transportowe na terenie całej Europy, a także na inne kontynenty,
  •  flota VIP realizująca zlecenia specjalne z wykorzystaniem samolotów odrzutowych.

Dostęp do poszczególnych typów maszyn jest ściśle określony specjalnymi procedurami. Szczegółowy opis naszej floty w osobnym dziale.

 

Model kariery

W Cassubian Group dobro naszych pasażerów oraz towarów powierzonych przez klientów jest najważniejsze. Dlatego bardzo dużą wagę przykładamy do kompetencji pilotów.

Każdy pilot rozpoczynający pracę w Cassubian Group, a także awansujący na kolejne stopnie, musi przejść egzaminy teoretyczne i praktyczne z zakresu pilotażu, a także zaliczyć egzaminy ze znajomości procedur wewnętrznych linii. Dodatkowym wymogiem jest nalot on-line oraz dobra znajomość i umiejętność stosowania procedur operacyjnych samolotów. Wysokie kompetencje pilotów są stale monitorowane przez system rejestrowania i oceny lotów, który pozwala na niezwłoczne wychwycenie wszelkich problemów, a także pomoc pilotom w doskonaleniu umiejętności.

Kandydatom ubiegającym się o pracę stawiamy wysokie wymagania. Uważamy, że fun jest wtedy, gdy lecimy as real as it gets. Zatrudniamy pilotów, którzy potrafią i chcą ciągle doskonalić swoje umiejętności poprzez zgłębianie procedur, podręczników czy map.

Pewnie dlatego średnia wieku naszych pilotów przekracza 25 lat, a ¼ pracowników należy do aktywnych kontrolerów polskiego wirtualnego nieba. I choć wiek nie gra roli, to od kandydatów oczekujemy poważnego (dorosłego) podejścia do sprawy, konsekwencji w działaniu i wykazania, że swoją osobą wniosą coś w nasze środowisko. Dlatego ¾ podań, jakie do nas spływają jest odrzucanych, ale jeszcze nie zdarzyło się, żeby kandydat o tym poinformowany, nie zrozumiał, dlaczego mu odmawiamy. Szczerość na początku oszczędza wszystkim problemów w przyszłości.

 

Po godzinach

Większość naszych pilotów to pasjonaci. Niektórzy w wolnym czasie latają szybowcami, inni wybierają małeC150 samoloty general aviation. Dla pracowników Cassubian Group został powołany klub VFR, w ramach którego organizowane są imprezy lotnicze. Uczestnikiem klubu VFR może być każdy pilot Cassubian VA, który zda odpowiednie egzaminy i zdobędzie uprawnienia do lotów VFR. Flotę klubu VFR stanowią samoloty, które lubimy, między innymi Antonow An-2, Piper Seneca, Cessna C-150 czy ICP Savannah. Każdy członek klubu VFR może sam zakupić samolot, którym chce latać. Miło odwiedzić dla odmiany trawiaste pasy w kraju i za granicą, a po udanym locie pełnym niezapomnianych widoków usiąść wspólnie pod zadaszeniem i w blasku zachodzącego nad aeroklubowym dachem słońca, wysączyć w miłym towarzystwie małe co nieco. ;)

 

W grupie raźniej

Piloci Cassubian Group regularnie uczestniczą w imprezach lotniczych organizowanych zarówno przez PL-VACC, jak i inne dywizje VATEUD, a także zaprzyjaźnione linie lotnicze. Organizujemy także cykliczne imprezy związane z kolejnymi rocznicami istnienia Cassubian Group oraz promujące lotnisko w Gdańsku. Imprezy przez nas organizowane mają na celu promocję dobrych praktyk i przede wszystkim mają zapełnić wirtualne niebo.

Nasze zloty odbywają się także w realnym świecie przy okazji pokazów lotniczych, wspólnych wyjazdów majowych, czy spotkań z okazji kolejnych rocznic istnienia firmy. Te spotkania potwierdzają tezę, że łączy nas coś więcej niż wirtualna pasja. Rozmowy częstokroć były o życiu, a nie o rosnących opłatach lotniskowych.  Dołącz do nas i daj się poznać!

 

Do poczytania

Cassubian Group wydawał od 2010 do 2013 roku miesięcznik Virtual Pilot poświęcony wirtualnemu lotnictwu. Możesz w nim znaleźć prezentacje ciekawych tras, podejść i lotnisk, recenzje dodatków do Flight Simulatora, porady dotyczące konfiguracji aplikacji, raporty z imprez lotniczych, prezentacje samolotów, a także cykliczne felietony.  Jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych na stronie głównej Cassubian Group. W jego redagowaniu uczestniczyli nie tylko piloci Cassubian, ale wszyscy, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia i chcą się tym podzielić z innymi. Przejrzyj dotychczas wydane numery.

 

Firma w liczbachCargo

Prowadzimy stały monitoring wykonywanych lotów z użyciem systemu FSACARS. Statystyki wykorzystujemy do doskonalenia siatki połączeń czy podejmowania decyzji o zmianach we flocie.

Podstawowe dane liczbowe dotyczące Cassubian Group znajdziesz w dziale O firmie -> Statystyki.

 Zainteresowany pracą w naszej Firmie?

 

Szczegółowe informacje na temat zatrudnienia dostępne są po rejestracji. W celu rejestracji skorzystaj z formularza kontaktowego. W treści koniecznie podaj swoje dane, wiek i Vatsim ID. Napisz także, dlaczego chciałbyś podjąć pracę dla naszej Firmy.

Nie zwlekaj, czekamy właśnie na Ciebie!

 

Przejdź do formularza kontaktowego.